Zastupitelstvo neschválilo na svém jednání dne 26. dubna 2022 memorandum k Nové Zelené.

Nová Zelená je nákupní centrum, nová komunikace (radiála) směrem do centra města a projekt, kde by se mohly v budoucnu stavět byty. Prvně dva jmenované mělo memorandum města uzavřené s finanční skupinou J&T REAL ESTATE CZ a na ní napojenou developerskou společností Endeta defacto posvětit.

Záměr nákupního centra kilometr od jiného centra je však tak absurdní, že většina Hradečáků, zejména občanů Kuklen tomu ani nevěří. Nevěří, že je možné v roce 2022 zabrat 240 tisíc metrů té nejkvalitnější zemědělské půdy I. bonity a vybudovat na nich krabice nákupního centra a obří parkoviště. Všem doporučuji si k tomu poli zajet a představit si tam ty obří budovy. Ta největší z nich má plochu tří fotbalových hřišť. Celkem jich tam má stát 14. A k tomu parkoviště pro 1 800 aut.

Před pár dny vyšel na Hradecké drbně PR článek, který na tento projekt vrhá pouze pozitivní světlo. Zcela demagogicky jsou zde uvedeny výsledky jakéhosi průzkumu, který uvádí, že nejpříznivěji jsou výstavbě nakloněni obyvatelé samotných Kuklen a Svobodných Dvorů, kterých by v centru nakupovalo 87 %. Byl někdo z Vás osobně agenturou Ipsos osloven? Tvrzení, že bych zde byl dle průzkumu ochoten nakupovat, však neznamená, že tento záměr schvaluji. Naopak, část místních obyvatel tento záměr kategoricky odmítá. A není divu. Výstavba Nové Zelené a její zaústění do Pálenecké by znamenalo dopravní kolaps na Pálenecké ulici a křižovatce s Pražskou ulicí. Do Svobodných Dvorů by přinesla další stovky až tisíce automobilů. Do Kuklen pak další tisíce. Dopravní modely hovoří o 8 tisících vozidlech, které by každý den do tohoto nákupního centra proudily.

Vývoj situace kolem Nové Zelené budeme nadále sledovat.

ZASTUPITELSTVO NESCHVÁLILO MEMORANDUM K NOVÉ ZELENÉ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *