Po zavření nelegální ubytovny v Boční ulici hrozí, že se podobná zařízení začnou ve Svobodných Dvorech objevovat čím dál častěji. Navíc nejsou známy budoucí developerské projekty se zájmem zřídit obdobná, avšak už legální zařízení. Spolek Svobodné Dvory proto sepsal petici, ve které žádá, aby zde již nebylo povoleno zřízení další ubytovny. Bezodkladně apeluje na zastupitelstvo našeho města o stavební uzávěru pro tento druh staveb na celém území městské části Svobodné Dvory.

Ubytoven je ve Svobodných Dvorech podél Dvorské ulice již několik, další ubytovny by v této části města ještě více zhoršily život místních obyvatel včetně zvýšení hluku, znečištění, nakládání s odpady,
nekontrolovaného pohybu osob, zatížení již nedostatečné infrastruktury a rušení nočního klidu. Cílem této petice je zamezit, aby se ze Svobodných Dvorů stala vyloučená lokalita! Což by automaticky znamenalo snížení cen nemovitostí, zhoršení životního prostředí a ohrožení bezpečí obyvatel.

Pokud budete na ulici osloveni s prosbou k odpisu, tak neváhejte a pomozte. Kromě toho můžete navštívit petiční místa, kde budou jednotlivé petiční archy k dispozici:

 • Potraviny Dvorská 411/24
 • Penzion u svatého Jana, Spojovací 72
 • Hospůdka U meruny, Koutníkova
 • Hospoda U Náhona, Dvorská 205/14
 • Potraviny Dvorská 469/114

Za petiční výbor předem děkují Jana Krejsarová a Gabriela Ježková, členové spolku Svobodné Dvory.

Leták petice (zdroj: Spolek Svobodné Dvory)
PETICE PROTI BUDOUCÍM UBYTOVNÁM

1 komentář u „PETICE PROTI BUDOUCÍM UBYTOVNÁM

 • 28. 8. 2021 (16:17)
  Trvalý odkaz

  Opravdu nám vadí se o náš prostor dělit s lidmi, kteří sem přijeli pracovat? Někde přeci bydlet musí a bývalé prostory jsou přece k tomu vhodné využití. Uvědomme si, že bez pracovní síly ze zahraničí by veškeré developerské projekty zkrachovaly. Apeluji na lidskost a porozumění s lidmi, kteří opustili své rodiny aby zde dělali tu nejtěžší práci, kterou my už dělat nechceme.
  Marian Kopecký

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.