Ředitelství silnic a dálnic chce další část D11 otevřít v prosinci 2021. Původní termín byl přitom naplánován na květen 2022.

ŘSD plánuje, že dálnici mezi Hradcem Králové, Smiřicemi a Jaroměří otevře o půl roku dříve, než se původně počítalo. Tedy na konci roku 2021.

Na zrychlení stavby D11 se aktuálně připravuje podpis smluvního dodatku se zhotovitelem. Naší snahou je, aby byly oba aktuálně realizované úseky D11 zprovozněny již na konci příštího roku,“ informoval mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Urychlení stavby potvrdil i premiér Andrej Babiš: „Mluvil jsem s generálním ředitelem ŘSD Radkem Mátlem a skutečně dodavatel stavby se zavázal, že termín o půl roku zkrátí a ten dvaadvacetikilometrový úsek otevře v prosinci 2021. ŘSD však ještě jedná o tom, zda by posun nemohl být ještě výraznější.

Zprávu o urychlení dostavby přivítal i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. „Pokud bude skutečně tento termín dodržen, tak je to velmi dobrá zpráva. Zároveň se však musí dořešit i další napojení od Jaroměře dále tak, aby se právě Jaroměř nestala dopravním špuntem,“ uvedl hejtman.

DÁLNICE D11 BY SE MOHLA OTEVŘÍT DŘÍVE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *