Magistrát města Hradec Králové obdržel podnět od cestujících k úpravě trasy linky č. 16, aby tato linka nově jezdila mezi muzeem a Fortnou (zastávka Zimní stadion) kolem magistrátu města a ul. Komenského, kde se nachází množství úřadů a škol. V této souvislosti chce MMHK jednotlivé KMS a obec Stěžery, jako zástupce veřejnosti, jejichž území obsluhuje linka č. 16, požádat o stanovisko k této případné změně trasy linky.

KMS Svobodné Dvory by ráda na tento návrh slyšela názor občanů Svobodných Dvorů. Své podněty prosím pište na adresu [email protected]. Děkujeme.

Schéma navrženého trasování linky č. 16 (zdroj: Magistrát města Hradec Králové)
VÁŠ NÁZOR NA ZMĚNU TRASOVÁNÍ LINKY 16 V CENTRU MĚSTA

12 komentářů u „VÁŠ NÁZOR NA ZMĚNU TRASOVÁNÍ LINKY 16 V CENTRU MĚSTA

 • 30. 7. 2020 (9:40)
  Trvalý odkaz

  Se změnou trasy linky 16 nesouhlasím. Již při stávajícím trasování mívají spoje zpoždění, a proto by jí vedení přes další zastávku, s tím, že ve špičce by autobus čekal až dá přednost u Fortny, rozhodně neprospěl.

  Reagovat
  • 30. 7. 2020 (16:32)
   Trvalý odkaz

   Nesouhlasím s prodloužením. Vždyť se zamyslete nad tím jaké má 16 stále zpoždění!!! Kam ty lenoší chtějí aby ještě zajížděla? Na terminál taky nezajíždí!!! To jsou všichni tak líný přestoupit na jiný autobus? A uvědomujeme si jak prodloužíte její čas? Jezdím denně do nemocnice do práce a už teď v autobusu sedím 35 minut. Rozhodně nesouhlasím!!!!

   Reagovat
 • 30. 7. 2020 (14:05)
  Trvalý odkaz

  Trasa kolem magistrátu je vynikající nápad. Je sice delší, ale k něčemu. Vede nás na úřady, kam bychom většinou museli přijet další linkou MHD. Za mě ano.
  Salák Ivan

  Reagovat
 • 30. 7. 2020 (14:18)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, mně by nová trasa vyhovovala. Přeji pěkný den. Matějcová Alena

  Reagovat
 • 30. 7. 2020 (20:11)
  Trvalý odkaz

  Zbytečnost, delší jízdní doba, zmizí spojení Svobodných dvorů a Podzámčí s Adalbertinem, a na Komenského a Magistrát se dá dostat poměrně snadným přestupem.
  Argument „je tam spousta škol a úřadů“ nepovažuji za validní. Proč vlastně nejezdí 16 přes celé město, kam někdo zrovna potřebuje?

  Reagovat
 • 30. 7. 2020 (23:14)
  Trvalý odkaz

  Lepší než měnit trasu,by bylo zajistit,aby 16 nejezdila v prázdninovém režimu a o víkendech jen jednou za hodinu.V jiných čtvrtích mají občané možnost,pokud jim spoj např.ujedete nebo má zpoždění,sednout na něco jiného,my jsme odkázaní pouze na linku 16,měla by tedy jezdit aspoň častěji.

  Reagovat
 • 31. 7. 2020 (19:02)
  Trvalý odkaz

  Takze u Adalu pripoj na c. 15 bude zrusen…Ze Trebse k letisti teda pojedu asi tak 1,5 hodiny.. Leta zavedene linky ,kdy kazdy ma zažitý svůj spoj kvůli nekomu „dulezitemu“ ,aby mohl jezdit na magistrat bez prestupu… Super blbost. Nesouhlasim.

  Reagovat
 • 1. 8. 2020 (8:52)
  Trvalý odkaz

  Také nesouhlasím. Pokud potřebuji přestoupit a pokračovat ne směr k nádraží, ale na Slezské tak mě zastávka u Adalu vyhovuje. A spojů na přestup tam jede dost. Nevidím důvod něco měnit. Daleko více mě vadí, že jede jednou za hodinu ( prázdniny, víkendy ) a z Roudničky jinou volbu nemám.

  Reagovat
 • 2. 8. 2020 (18:20)
  Trvalý odkaz

  Daleko rozumnější se mi jeví moznost přetrasovat linku 16 tak aby jezdila po ulici Zborovské a přes areál FN a přes sídliště Metuje a dále na terminál MHD a za nadjezdem by se u Zeleniny napojila na svoji trasu.. je to jedna z nejdelších linek MHD co se týče času… přestup na ostatní linky pokud někdo se potřebuje dostat do centra by byl možný na Podzámčí… A dále pak na na hlavním nádraží odkud jezdí většina spojů..jízdní doba linky 16 by se zkrátila o cca 10 minut při cestě ze Dvorů na nádraží… ostatně by možná stálo za to udělat tuto linku okružní…tedy aby ze Stěžer jezdila přímo zpět do Kuklen a na nádraží jako R16 jednalo by se o čtyři páry spojů pro rejpaly…. Svobodným Dvorům Stěžírkam Stěžerům by se tak otevřela možnost rychlého spojení s městem a nemocnici…. Za mně názor…

  Reagovat
 • 2. 8. 2020 (20:20)
  Trvalý odkaz

  Přidat ještě zastávku Šimkova a bude to za mě úplně OK

  Reagovat
 • 2. 8. 2020 (22:36)
  Trvalý odkaz

  .. Prostě jednoznačně linka 16 musí zrychlit a toho se dá docílit jedině úplným překopáním této výletnícke linky..V. Sedlove době na zastávce Kavak Žižkov skoro nikdo nastupuje…. Časová úspora 10 minut při jízdě na terminál hromadné dopravy odkud jezdí většina spojů…. Dala bych linku trasoval přes Habrmanovu Jiráskovo náměsíí Metuje Fakultní nemocnice dále přes parkoviště na Emergency a odtamtud na Podzámčí…. Bohužel na městě není vůle prosadit změny v dopravě tak aby to vyhovovalo lidem… NEDÁVNO ZDE BYL NÁVRH USPOŘÁDAT LINKY MHD PAPRSKOVITĚ TEDY PÓLO OKRUŽNÍ Z OKRAJOVÝCH ČÁSTÍ DO MĚSTA A ZPĚT….VEDENÍ MĚSTA HRADCE KRÁLOVÉ SE BOJÍ PROSTĚ ZMĚNIT PŘEŽITÉ ZPŮSOBY DOPRAVY MHD….

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *