Ředitelství silnic a dálnic otevřelo 17. prosince 22 kilometrů dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Dálnice odvede dopravu z přetížené tranzitní silnice první třídy I/33.

Otevření dálnice uleví Svobodným Dvorům, kde zároveň slouží jako obchvat této místní části. Veškerá tranzitní doprava by měla v budoucnosti zmizet ze stávající silnice I/11, která byla převedena na silnici II. třídy. Dle dohody se státem ji má nově převzít do správy Královéhradecký kraj, kterému se otevírají nové možnosti. Může úplně zakázat na této silnici provoz vozidel nad 3,5 tuny. Část řidičů kamionů stále využívá starou silnici. Jedním z důvodů může být ten, že se řídí podle neaktualizované navigace.

Novým problémem se však stává hluk z dálnice. Ta se totiž otevřela bez slibovaných protihlukových stěn. Dle webu zdopravy.cz protihlukové stěny slíbilo Ředitelství silnic a dálnic městu Hradec Králové výměnou za stažení odvolání proti stavebnímu povolení. Realizace protihlukových stěn u Svobodných Dvorů a obcí Stěžery, Světí a Všestary začne nejdříve na jaře 2022.

V den zprovoznění dálnice D11 mělo dojít k obnovení provozu na ulici Klacovská. To se však nestalo, zákazové dopravní značení je zde stále přítomno. Další vadou na kráse jsou chybějící obslužné komunikace pro zemědelce podél dálnice. Ty je potřeba dobudovat.

Situaci kolem D11 budeme dále sledovat.

Dálnice D11 pohledem z mostu na ulici Klacovská (foto: Tomáš Merta)
DÁLNICE D11 BYLA ZPROVOZNĚNA. PROTIHLUKOVÉ STĚNY CHYBÍ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *