Ve středu 16. února 2022 se konalo druhé zasedání Komise místní samosprávy Svobodné Dvory v tomto roce. Nový předseda opět nebyl zvolen. Komisi navíc opustili dva dlouholetí členové. Nově byli do komise přijati tři členové. Komise je tak nyní v plném počtu.

Na KMS byly nově projednány tyto body a úkoly:

  • KMS děkuje TS HK za vybudování zpevněné plochy pro velkoobjemové kontejnery v Chaloupkách.
  • Občané Cihlářské ulice upozorňují na neustálé překračování rychlosti projíždějícími vozidly. Není respektována obytná zóna. Dle vyjádření pana Bocka městská policie může provádět měření rychlosti pouze v místech schválených policií ČR. KMS požaduje zajištění občasné přítomnosti policie ČR v ranních hodinách (mezi 7 a 8 hodinou). MMHK bylo doporučeno projednat tuto dlouhodobou problematiku přímo s Policii ČR.
  • KMS na žádost občanů požaduje projednat v Bezpečnostně dopravní komisi instalaci dopravní značky snížení rychlosti 30 km na ulici Spojovací v Kozlovce a zároveň odstranění dopravní značku 30 km instalovanou na ulici Spojovací u točny autobusu MHD.
  • TJ Slavoj, ZŠ a KMS uspořádají dne 12. 3. 2022 od 15 hod v Sokolovně tradiční dětský karneval. KMS odhlasovalo částku 5000 Kč na ceny.
  • KMS žádá Radu města o projednání personálních změn v komisi: ukončení členství pana Ing. Petra Militkého a paní Ludmily Jedličkové k 28. 2. 2022 a přijetí nových členů pana Mgr. Michala Kropáče, Mgr. Michala Šebu a Mgr. Jiřího Šebu od 1. 3. 2022.
  • Z důvodu zrušení některých autobusových spojů linky č. 16 do Stěžer tyto spoje již nezajíždějí do Chaloupek a končí na Kozlovce. Občané Chaloupek požadují, aby autobusy zajížděly až do Chaloupek. KMS projedná požadavek s DPMHK.
ZASEDÁNÍ KMS (ÚNOR 2022)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.