V sousedních Kuklenách má vzniknout velké obchodní centrum. Očekává se další nárůst dopravy v lokalitě. Záměr vybudovat obchodní centrum Shopping Park Nová Zelená byl zveřejněn na úřední desce MMHK  – jde o dopis krajského odboru životního prostředí. Oznamovatelem a investorem záměru je společnost ENDETA a.s.

Dokument byl zveřejněn jako součást tzv. oznámení v procesu posouzení dopadů na životní prostředí (předchází vlastnímu stavebnímu řízení). Je oficiálně dostupný v Informačním systému EIA.  Dokument obsahuje podrobný popis obchodního centra z řady různých hledisek, a také doplňkové studie a stanoviska. V Shopping Parkucentru budou dle dokumentu převažovat obchody, objeví se zde ale i bistra, cukrárna, čerpací stanice, myčka aut nebo autoservis.

Z oficiálně vydaných materiálů se předpokládá, že 28 % dopravy povede z centra po Pražské třídě, 25 % ze severní části silnice I/11, 25 % od dálnice D11, 11 % po Kutnohorské, 6 % od Stěžer a ostatní z blízkého okolí, s tím, že výsledný předpokládaný počet vozidel, který vygeneruje nové obchodní centrum, je 7 966 vozidel/den.

Občané nyní mohou až do 11. listopadu posílat své připomínky a námitky krajskému odboru životního prostředí. Není je však možné zasílat je e-mailem, pouze poštou, datovou schránkou, nebo je předat v podatelně. (Pivovarské náměstí 1245, 500 03, Hradec Králové, datová schránka: gcgbp3q). Právě tento odbor má nyní v rukách klíčové rozhodnutí – zda na základě připomínek nařídí tzv. “velkou EIA”, tedy zjednodušeně řečeno podrobné zkoumání toho, jaký má plánovaný záměr dopad na životní prostředí. Součástí tohoto procesu musí být i veřejné projednání. Smysl má tedy psát věcné argumenty dokládající nesrovnalosti či chybné interpretace předkládaného dokumentu.

Umístění plánovaného obchodního centra v Kuklenách (zdroj: www.kukleny.cz)
NOVÉ OBCHODNÍ CENTRUM V BLÍZKOSTI SVOBODNÝCH DVORŮ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *